Mały samochód to nie tylko idealne rozwiązanie w mieście, ale również może być Twoim środkiem transportu w wakacje, ułatwić życie przy remoncie i ograniczyć wydatki związane z koniecznością dowozu różnego rodzaju rzeczy. A wystarczy zainwestować w box dachowy. W małym aucie wyczarujesz niemałą dodatkową przestrzeń. Z resztą większe auta osobowe też potrzebują często nie tylko większej przestrzeni, ale w codziennych sytuacjach boxy dachowe ułatwiają życie. Uwierz na słowo, że oszczędzisz sobie nerwów, czasu i pieniędzy. Poznaj trzy powody, dla których box dachowy powinien znaleźć się w Twoim garażu, a najlepiej na aucie już dziś!

Proza życia jesienią i zimą

Wszystko tonie w błocie i śniegu. Co chwilę jeździsz na myjnię, czyścisz dywaniki samochodowe i tapicerkę. Ubłocone ubrania dzieci po zabawie na śniegu możesz wrzucić do boxu dachowego, podobnie jak inne rzeczy, które mogą naruszyć Twój wizualny spokój. Niestety jesienią i zimą, pogoda nas nie rozpieszcza, ale jeśli będziesz mieć bagażnik dachowy ubłocone czy przemoczone rzeczy wrzucisz właśnie do niego.

Te sytuacje pokazują, że o bagażniku dachowym warto myśleć nie tylko w perspektywie transportu, ale czegoś użytecznego, co ułatwi życie i oszczędzi na ciągłym myciu tapicerki.

Składanie siedzeń nie zawsze wygodne

Chcesz przewieźć coś większego albo znajomi bez auta proszą Cię o pomoc, zastanawiasz się, jak ogarnąć temat? I tu znów przydałby się bagażnik dachowy. Nie musisz składać siedzeń i zastanawiać się jak rozsadzić pasażerów, by było bezpiecznie i w miarę wygodnie. Oczywiście takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, a producenci samochodów dbają o to, by wszystko się składało i rozkładało, ale po co się trudzić i kombinować. Bagażnik dachowy w pełni rozwiązuje ten problem.

Zardzewiałe narty

Pomysłów na przewożenie nart jest wiele, ale nie służą one w większości ani Tobie, ani Twojemu sprzętowi. Brudne, zabłocone, mokre narty w środku samochodu? Szykuje się dodatkowa robota po powrocie z urlopu, czyli szorowanie auta! Możesz zainwestować w bagażnik na narty i jest to dobre rozwiązanie, jeśli w ten sposób podróżujesz z nimi na krótkich odległościach. Gdy zamierzasz przejechać od morza do Tatr i z powrotem, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie bagażnik dachowy. Rdza i korozja mogą zacząć zjadać Twoje narty. Najbezpieczniejszą opcją dla nart i Ciebie będzie box dachowy, suchy i przestronny. Zmieścisz nie tylko narty, ale i ubrudzone ubranie.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto kupić box dachowy i tu polecamy bagażniki dachowe w niecodziennych kolorach. Często wyjeżdżasz w góry czy nad morze? Zostawiasz auto na zatłoczonych parkingach? I po kilku godzinach nie wiesz, gdzie ono stało? Problem rozwiąże bagażnik dachowy w nietypowym kolorze. Standardowe kolory bagażników, których na każdym parkingu jest całe mnóstwo to biały i czarny. Wybierz nietypowy kolor, a bagażnik bardzo szybko pomoże Ci zlokalizować zaparkowane auto. I to powód numer cztery, dla którego warto mieć bagażnik dachowy.

Przewożenie luzem nart w środku samochodu jest niebezpieczne !

Zapewne nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale jeżeli wpadłeś na pomysł przewożenia w środku samochodu sprzętu narciarskiego to spójrz jak zachowywał się on podczas crash testu z nartami umieszczonymi w środku samochodu.

Bardzo prawdopodobne, że narta lub buty mogą uderzyć w głowę kierowcy, jeżeli nie zostaną prawidłowo przymocowane pasami naciągowymi. Więcej dodatkowych informacji znajdziesz w artykule: http://www.skigo.pl/aktualnosci-2/art,240,wozisz-sprzet-narciarski-luzem-zobacz-film-.html

Na koniec pomyśl o oszczędnościach, pieniądzach wrzucanych na myjni, czasie traconym na doczyszczenie auta i nerwach, które się pojawiają, gdy auto jest w środku brudne i nawet pies ma opory, żeby do niego wsiąść.