Cztery powody, dla których warto kupić bagażnik dachowy

Strona głównaBlogCztery powody, dla których warto kupić bagażnik dachowy

Cztery powody, dla których warto kupić bagażnik dachowy

Mały samochód to nie tylko idealne rozwiązanie w mieście, ale również może być Twoim środkiem transportu w wakacje, ułatwić życie przy remoncie i ograniczyć wydatki związane z koniecznością dowozu różnego rodzaju rzeczy. A wystarczy zainwestować w box dachowy. W małym aucie wyczarujesz niemałą dodatkową przestrzeń. Z resztą większe auta osobowe też potrzebują często nie tylko większej przestrzeni, ale w codziennych sytuacjach boxy dachowe ułatwiają życie. Uwierz na słowo, że oszczędzisz sobie nerwów, czasu i pieniędzy. Poznaj trzy powody, dla których box dachowy powinien znaleźć się w Twoim garażu, a najlepiej na aucie już dziś!

Proza życia jesienią i zimą

Wszystko tonie w błocie i śniegu. Co chwilę jeździsz na myjnię, czyścisz dywaniki samochodowe i tapicerkę. Ubłocone ubrania dzieci po zabawie na śniegu możesz wrzucić do boxu dachowego, podobnie jak inne rzeczy, które mogą naruszyć Twój wizualny spokój. Niestety jesienią i zimą, pogoda nas nie rozpieszcza, ale jeśli będziesz mieć bagażnik dachowy ubłocone czy przemoczone rzeczy wrzucisz właśnie do niego.

Te sytuacje pokazują, że o bagażniku dachowym warto myśleć nie tylko w perspektywie transportu, ale czegoś użytecznego, co ułatwi życie i oszczędzi na ciągłym myciu tapicerki.

Składanie siedzeń nie zawsze wygodne

Chcesz przewieźć coś większego albo znajomi bez auta proszą Cię o pomoc, zastanawiasz się, jak ogarnąć temat? I tu znów przydałby się bagażnik dachowy. Nie musisz składać siedzeń i zastanawiać się jak rozsadzić pasażerów, by było bezpiecznie i w miarę wygodnie. Oczywiście takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, a producenci samochodów dbają o to, by wszystko się składało i rozkładało, ale po co się trudzić i kombinować. Bagażnik dachowy w pełni rozwiązuje ten problem.

Zardzewiałe narty

Pomysłów na przewożenie nart jest wiele, ale nie służą one w większości ani Tobie, ani Twojemu sprzętowi. Brudne, zabłocone, mokre narty w środku samochodu? Szykuje się dodatkowa robota po powrocie z urlopu, czyli szorowanie auta! Możesz zainwestować w bagażnik na narty i jest to dobre rozwiązanie, jeśli w ten sposób podróżujesz z nimi na krótkich odległościach. Gdy zamierzasz przejechać od morza do Tatr i z powrotem, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie bagażnik dachowy. Rdza i korozja mogą zacząć zjadać Twoje narty. Najbezpieczniejszą opcją dla nart i Ciebie będzie box dachowy, suchy i przestronny. Zmieścisz nie tylko narty, ale i ubrudzone ubranie.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto kupić box dachowy i tu polecamy bagażniki dachowe w niecodziennych kolorach. Często wyjeżdżasz w góry czy nad morze? Zostawiasz auto na zatłoczonych parkingach? I po kilku godzinach nie wiesz, gdzie ono stało? Problem rozwiąże bagażnik dachowy w nietypowym kolorze. Standardowe kolory bagażników, których na każdym parkingu jest całe mnóstwo to biały i czarny. Wybierz nietypowy kolor, a bagażnik bardzo szybko pomoże Ci zlokalizować zaparkowane auto. I to powód numer cztery, dla którego warto mieć bagażnik dachowy.

Przewożenie luzem nart w środku samochodu jest niebezpieczne !

Zapewne nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale jeżeli wpadłeś na pomysł przewożenia w środku samochodu sprzętu narciarskiego to spójrz jak zachowywał się on podczas crash testu z nartami umieszczonymi w środku samochodu.

Bardzo prawdopodobne, że narta lub buty mogą uderzyć w głowę kierowcy, jeżeli nie zostaną prawidłowo przymocowane pasami naciągowymi. Więcej dodatkowych informacji znajdziesz w artykule: http://www.skigo.pl/aktualnosci-2/art,240,wozisz-sprzet-narciarski-luzem-zobacz-film-.html

Na koniec pomyśl o oszczędnościach, pieniądzach wrzucanych na myjni, czasie traconym na doczyszczenie auta i nerwach, które się pojawiają, gdy auto jest w środku brudne i nawet pies ma opory, żeby do niego wsiąść.

2019-08-27T21:21:46+02:0027 sierpnia 2019|
Go to Top