Jak czyścić aluminiową przyczepkę?

Strona głównaBlogJak czyścić aluminiową przyczepkę?

Jak czyścić aluminiową przyczepkę?

Aluminiowa przyczepa jest łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy trochę wysiłku, by zawsze wyglądała dobrze, bez względu na to, co nią przewozisz. A utrzymanie jej w dobrym stanie wizualnym nie tylko świadczy o Tobie, ale przede wszystkim wydłuża jej żywotność i wpływa na cenę przy odsprzedaży! Jak o nią dbać, bez większego wysiłku?

Czyszczenie- wystarczy łagodne mydło i woda

Aluminiowa przyczepa nie ma specjalnych wymagań, chyba że jest mocno ubrudzona. Zasada jest jedna: czyścić ją należy łagodnymi środkami. Silne detergenty na bazie kwasów mogą powodować uszkodzenia i zmatowienie, czego nie chcemy. Do mycia zwykłych zabrudzeń, na co dzień, czy za każdym razem, gdy korzystasz z przyczepy, wystarczy spłukać ją wodą. Raz na jakiś czas umyć mydłem bądź delikatnym płynem do mycia naczyń, którego używasz na co dzień. Umyj, opłukaj i przyczepa prawie jak nowa. W przypadku trudnych zabrudzeń, z którymi mydło sobie nie radzi, musisz sięgnąć po specjalne preparaty do czyszczenia aluminiowych elementów. W sklepach znajdziesz specjalnie dedykowane, delikatne, a zarazem radzące sobie z trudnymi zabrudzeniami preparaty do czyszczenia przyczep.

Po umyciu i wysuszeniu czas na polerowanie

Polerowanie i nabłyszczanie ma na celu ochronę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Zabezpieczona przyczepa ma dłuższą żywotność. A w sklepach znajdziesz różne preparaty do nabłyszczania: w postaci past, pianek czy lakierów natryskowych. Jednym z przykładów może być T-Cut Original Metal Polish.

Pasta polerska

Nie tylko sprawiają, że przyczepa wygląda jak nowa, ale zabezpieczają ją przed korozją. Preparat należy dokładnie rozprowadzić, wetrzeć w powierzchnię przyczepy, a następnie wypolerować całą powierzchnię.

Jak ze starej przyczepy zrobić nową?

Chcesz sprzedać przyczepę, ale nie wygląda za dobrze? Jest kilka sposobów na przywrócenie jej blasku. Opłaca się ją wyczyścić, bo nic tak nie podwyższa ceny jak dobry wygląd! Z matową powierzchnią radzą sobie środki na bazie cytrusów bądź kwasu fluowodorowego. Należy jednak uważać z nimi, bo mogą powodować uszkodzenia. W dużej mierze zależy to od stanu, w jakim jest przyczepa. Dobrym i bezpiecznym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnych usług, czyli myjni. Preparaty myjące na bazie cytrusów, które są delikatniejsze od tych opartych na kwasie fluowodorowym, są używane między innymi na myjniach przeznaczonych dla ciężarówek.

Wystarczy, że raz na jakiś czas zadbasz o przyczepę, by odwdzięczyła się długą żywotnością. A szczególnie należy ją zabezpieczyć, gdy będzie nieużywana przez kolejnych kilka tygodni czy miesięcy.

2019-10-21T17:34:40+02:0021 października 2019|
Go to Top