Zestaw składający się z auta oraz przyczepy zajmuje wiele miejsca na drodze. Warto odpowiednio oznakować go, aby już z daleka osoby podróżujące innymi środkami lokomocji wiedziały, że mają do czynienia z większymi gabarytami na drodze. Do takich rzeczy bardzo przydają się lampy do przyczep.

Do czego potrzebne są lampy na przyczepach?

Główna przyczyna zakładania lamp to bezpieczeństwo. Zarówno kierowca, który prowadzi zestaw z przyczepą jak i inni użytkownicy drogi są bezpieczniejsi. Zdarza się, że w wielu przypadkach to nie samochód, a nieoświetlona odpowiednio przyczepa była główną przyczyną wypadków.

Dodatkowo warto podkreślić, iż poruszanie się po drogach bez lamp do przyczep samochodowych nie jest zgodne z literą prawa. Życie jest największą wartością, w związku z tym nie możemy instalować pierwszych lepszych lamp. Przepisy w jasny sposób mówią nam jakie lampy musimy zastosować w swoim zestawie.

Różne wielkości przyczep oraz lamp

Rozmiar lamp uzależniony jest od rozmiaru przyczepy. Małe przyczepy powinny posiadać odblaski z tyłu jak i z przodu. Najlepiej, gdy odblaski posiadają kształt trójkąta. Dodatkowo małe przyczepy muszą posiadać światła pozycyjne. Bardzo podobnie jest także w przypadku większych przyczep. Poza odblaskami, oraz lampami pozycyjnymi, większe gabaryty muszą mieć zainstalowane światła obrysowe. Wówczas inni kierujący lepiej wiedzą ile miejsca na drodze zajmuje przyczepa.

Zakup lamp do przyczep samochodowych

Aktualnie praktycznie wszędzie dostaniemy lampy do przyczep. Warto jednak stawiać na sklepy, gdzie zakupimy cały zestaw potrzebnych lamp. Tym prostym sposobem zakupimy wszystko co nam potrzeba w jednym miejscu.

Dla dodatkowej oszczędności można kupić lampy za pośrednictwem internetu. Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa i szukasz najlepszej ceny lamp do swojej przyczepy to wszystko znajdziesz w sklepie internetowym https://czesci-przyczepki.pl/

Na pewno są one tańsze, jednakże warto podkreślić, że na bezpieczeństwie nie możemy oszczędzać.