Wynająć czy kupić przyczepkę samochodową?

Strona głównaBlogWynająć czy kupić przyczepkę samochodową?

Wynająć czy kupić przyczepkę samochodową?

Przewożenie większej ilości bagaży spotyka nas coraz częściej. Z tego względu możemy myśleć o tym, jakie możliwości daje przyczepka samochodowa i kiedy warto jest zdecydować się na jej zakup i czy kiedykolwiek warto? Aby móc jak najlepiej odpowiedzieć sobie na to pytanie, powinniśmy dokładnie określić swoje potrzeby, możliwości i koszty.

Nasze potrzeby

Jeśli myślimy o posiadaniu własnej przyczepki samochodowej, to zapewne nie wynika to z naszego widzimisię. Tak naprawdę zachodzi kilka razu w roku potrzeba, aby z niej korzystać. Gdybyśmy mieli jednorazowo skorzystać z przyczepki, to o wiele lepszym rozwiązaniem okaże się jej wypożyczenie. I nawet jeśli 2 bądź 4 razy w roku, to również i wtedy Wynajem Przyczepki firmy RADWAN za 25 zł na dobę stanowi dla nas o wiele lepsze rozwiązanie.

Do czego będzie nam służyć przyczepka samochodowa:

  • do przewożenia większej ilości bagażu
  • do transportu rowerów, quada, motocykla
  • do transportu towaru do sklepu
  • do transportu materiałów budowlanych na budowę
  • do transportu sprzętu ogrodowego

Nasze możliwości

Aby móc korzystać z przyczepki samochodowej musimy posiadać przynajmniej samochód osobowy z hakiem. Dodatkowo, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym samochód wraz z przyczepką stanowi zespół pojazdów. Kierowanie takim zespołem pojazdów jest możliwe, jeśli posiadamy przynajmniej prawo jazdy kategorii B. Jest wtedy możliwość holowania najmniejszej przyczepki samochodowej, czyli do 750 kg. Należy również spełnić warunek, aby maksymalna masa całkowita samochodu i przyczepki nie przekroczyła 3.5 tony. Kiedy decydowalibyśmy się na zakup przyczepki, to istotne jest jeszcze zadbanie o jej przegląd i wpisanie do dowodu rejestracyjnego.

Aby wybrać odpowiednią przyczepę samochodową, musimy dokładnie ustalić ciężar i wielkość bagaży, a możliwości naszego samochodu. Prawo o ruchu drogowym podkreśla, że nie można holować przyczepki, która przekracza wagę samochodu. W 90% wystarczające okazują się przyczepki samochodowe lekkie, czyli o masie całkowitej do 3.5 tony. Ich holowanie staje się możliwe za pomocą samochodu osobowego, terenowego. Dopiero holowanie większej przyczepki jest możliwe tylko przez samochód ciężarowego.

Warto pamiętać: Przyczepki samochodowe o masie całkowitej powyżej 750 kg muszą posiadać obowiązkowy hamulec najazdowy.

 

Nasze koszty

Decydując się na wypożyczenie przyczepki samochodowej unikamy kosztów ubezpieczenia i przeglądu przyczepki. Nie musimy również przejmować się jej przechowaniem. Czasami nie posiadamy haku i wtedy musimy jeszcze doliczyć koszty jego montażu. Kiedy więc wybieramy zakup przyczepki, to tak naprawdę musimy liczyć się z pewnymi formalnościami, wizytami w stacji kontroli pojazdów, w wydziale komunikacyjnym. To bardziej kosztowne i absorbujące, więc często prostszym i tańszym rozwiązaniem okazuje się wynajem przyczepki samochodowej jedno lub dwuosiowej, za którą nie płacimy w niedzielę!

Podsumowanie: Widzimy więc, że pod wieloma względami o wiele korzystniejszy okazuje się wynajem przyczepki samochodowej. Jeśli więc chciałbyś wynająć przyczepkę samochodową w Warszawie, Piasecznie i okolicach to nasza firma oferuje ponad 50 różnych modeli, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

2018-03-23T12:40:12+01:004 stycznia 2018|
Go to Top