Przydatne i nowoczesne akcesoria do przyczep dla koni

Strona głównaBlogPrzydatne i nowoczesne akcesoria do przyczep dla koni

Przydatne i nowoczesne akcesoria do przyczep dla koni

Akcesoria do przyczep dla koni są nie tylko dodatkiem czy ekstra wyposażeniem, ale przede wszystkim mogą mieć realny wpływ na bezpieczny transport zwierząt. Każda podróż jest dla konia mniejszym bądź większym wydarzeniem, wiążącym się ze stresem. W końcu stoi na podłodze, która jedzie. Chwieje nim i nie czuje się stabilnie. Komfort jazdy kierowcy jak i bezpieczeństwo zwierząt poprawiają różnego rodzaju akcesoria. Czasem jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a podróż jest mniej stresująca.

O akcesoriach szczególnie warto pomyśleć, gdy często transportujesz konie. Co oferują producenci?

Antypoślizgowa mata

Tego typu mata powinna cechować się wysoką odpornością na ścieranie oraz wytrzymałością. W tym celu część producentów wzmacnia maty przekładką tkaninową. I jeśli chcesz, by dłużej służyła, to opłaca się zapłacić za grubszą matę z dodatkową warstwą. Ważny jest również szybki montaż i demontaż. Należy brać pod uwagę, że po koniach trzeba często sprzątać. Ponadto, istotne, by faktycznie była antypoślizgowa, dlatego górna powierzchnia nie może być gładka. Ma to duże znaczenie zarówno przy transporcie, jak wprowadzaniu konia do przyczepy oraz wychodzeniu z niej. Producenci oferują różne rozwiązania. Możesz kupić gotową matę bądź zamówić o niestandardowych wymiarach, formach czy kształtach. Nie ma z tym większego problemu.

Tapicerka ścian bocznych

Inaczej, nie bez przyczyny, określana jest poduszką boczną. Dostępna w różnych kolorach i rozmiarach. Tapicerka ścian bocznych zwiększa bezpieczeństwo przewożonych zwierząt. Jest to wydatek rzędu od kilkuset złotych. Natomiast zwiększa ona również wartość przyczepy, w przypadku jej odsprzedaży.

Kamera WiFi

Wydawać się może, że to niepotrzebny gadżet, typowy dla miłośników koni, ale nic bardziej mylnego. Jest to bardzo przydatne urządzenie i daje duży komfort psychiczny kierowcy, gdy ma podgląd na to, co dzieje się w przyczepie. Słysząc hałas, zaczynasz gorączkowo szukać postoju. A mając kamerę, znasz przyczynę. Jak działa tego typu urządzenie? Kamera współpracuje ze smartfonem. Zazwyczaj są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami, które działają na Androidzie. Wystarczy tylko zainstalować aplikację pochodzącą od producenta. Oprócz podglądania sytuacji na bieżąco, możesz robić zdjęcia czy nagrywać. Wykorzystasz ją również jako kamerę cofania. Ile kosztuje spokój jazdy z podglądem na wnętrze przyczepy? Cena ok 450-500 zł, są również tańsze modele. Natomiast droższe, za około 1000 zł, to większe możliwości, między innymi duży zasięg, nawet kilkaset metrów czy obserwacja w nocy. Poza tym w zestawie jest monitor LCD, a monitoring może być i w przyczepie, i w stajni.

Osłona drążka piersiowego

Koszt około kilkudziesięciu złotych za metr. To niewielki wydatek, bo zazwyczaj sprzedawany jest na metry w zależności od potrzeb, a różnica jeśli chodzi o bezpieczeństwo znacząca.
Inne przydatne akcesoria do przyczep dla koni to: separator (najlepiej jeśli od razu jest z mocowaniem) i nowoczesne zamki, które są gwarancją bezpiecznego transportu.

2021-03-19T17:33:06+01:0019 marca 2021|
Go to Top