Transport auta z zagranicy- ile kosztuje?

Strona głównaBlogTransport auta z zagranicy- ile kosztuje?

Transport auta z zagranicy- ile kosztuje?

Ulubionym krajem Polaków pod względem sprowadzania samochodów z zagranicy są Niemcy. Połowa aut importowanych do Polski w 2018 roku pochodziła właśnie od naszych zachodnich sąsiadów, podobnie w 2019 roku (57,7%). Reszta europejskich krajów pozostaje daleko w tyle i żaden z nich nie przekroczył 10%. W 2019 roku do Polski sprowadzono ponad milion używanych samochodów. A dokładnie było ich 1 009 184. Grudzień 2019 roku odnotował wzrost w porównaniu z tym samym miesiącem 2018 roku o 8,8%. Zatem zainteresowanie autami z rynku wtórnego z zagranicy rośnie z roku na rok.

Zainteresowani sprowadzeniem auta mają wiele wątpliwości: jak przywieźć auto do Polski? Czy to się opłaca? I czy faktycznie auta z Niemiec i innych europejskich krajów są tańsze?

Jakie auta sprowadzamy najchętniej?

Od 2004 roku, czyli od momentu wejścia do UE, dziesiątki używanych aut zalewa nasz rynek każdego dnia. Auta sprowadzają komisy, ale też jest to coraz powszechniejsza praktyka wśród samych kupujących. Pośrednictwo komisu kosztuje i zawęża wybór. Po za tym zdajesz się na obcych ludzi. Na zagranicznych rynkach auta są nie tylko tańsze, ale częściej garażowane i w lepszym stanie. To trzy główne powody, dla których Polacy chętnie kupują auta w Niemczech i innych krajach. A najczęściej kupujemy auta, które czasy świetności mają dawno lub bardzo dawno za sobą. Średni wiek sprowadzonego samochodu to ponad 11 lat. Najczęściej sprowadzane marki to (wg popularności): Volkswagen, Opel, Ford, Audi, Renault, BMW, Peugeot, Citroen, Mercedes, Toyota.

Z których krajów sprowadzamy najwięcej samochodów?

Jak wspomniano na początku, na pierwszym miejscu są Niemcy. Kolejne kraje to: Francja, Belgia, Holandia, Włochy, Szwajcaria, Dania, Austria, Szwecja. Co ciekawe w dziesiątce najpopularniejszych krajów, z których sprowadzamy auta są też Stany Zjednoczone.

Jak przywieźć auto z zagranicy?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie skomplikowane. Samodzielne kupno auta za granicą może się okazać nieco problematyczne, jeśli nie znasz języka, ale i tę kwestią można rozwiązać, korzystając z pomocy innych osób. Auto przetransportujesz do kraju na kilka sposobów. Jednym z nich jest po prostu kupić ubezpieczenie dla nowego nabytku, wsiąść za kierownicę i wracać do domu. Jeżeli stan auta na to nie pozwala lub nie jesteś pewny czy znajdziesz wymarzony samochód wypożycz u nas lawetę do jego transportu.

Dla doświadczonych na europejskich drogach kierowców nie jest to żaden problem. Natomiast, jeśli jeździsz głównie po swoim mieście bądź jedynie po Polsce, w oczach może pojawić się strach i dodatkowy stres. Po co się zamartwiać? Wystarczy zlecić transport samochodu firmie. Przewóz zlecony profesjonalnej firmie ma wiele zalet i ściąga z barków ciężar organizacyjny całego przedsięwzięcia. Ile kosztuje taka przyjemność? To zależy od wielu czynników, między innymi:

  • firmy- jak z każdą inną usługą znajdziesz droższe i tańsze propozycje transportu auta na lawecie z zagranicy,
  • liczby przejechanych kilometrów,
  • masy samochodu,
  • gabarytów auta.

Opłaca się szukać nie tylko tanich ofert, ale przede wszystkim firm, które mają dobre opinie.

Jak zmniejszyć koszt sprowadzenia samochodu z zagranicy?

To proste. Wystarczy, że wypożyczysz u nas lawetę na czas transportu i sam pojedziesz po swój wymarzony samochód !

Szczegóły dotyczące wypożyczalni lawet w Warszawie znajdziesz na naszej stronie internetowej.

W ofercie mamy nawet lawety pozwalające Ci przywieść dwa samochody na raz. Jeżeli jedziesz po auto w okresie zimowym żaden problem, możesz u nas wypożyczyć lawetę do transportu samochodu z plandeką.

Wynajem takiej lawety zaczyna się już od 99zł/dobę. Sumując niewielki koszt wynajmu i paliwo dla Twojego aktualnego auta w zależności od odległości możesz zmniejszyć koszt przywiezienia auta nawet o 50% !

Sprawdź już teraz jakie lawety mamy w ofercie: https://www.kam-przyczepki.pl/wypozyczalnia/lawety-samochodowe-i-przyczepy-towarowe/

Poniżej prezentujemy rozpiskę przykładowych kosztów transportu auta z różnych krajów Europy, jeżeli zlecisz go zewnętrznej firmie.

Transport auta Niemcy- Polska

Stawki za transport auta wahają się od 1200 zł do 1700 zł. Trafisz też na droższe oferty, ale równie dobrze znajdziesz tańszą opcję. Gdy firma transportowa ma ostatnie wolne miejsce na lawecie, zejdziesz z ceny nawet o kilkaset złotych, płacąc 800 czy 700 zł. Średnia stawka za kilometr na trasie Niemcy – Polska to ok 1,40 zł.

Transport auta Francja- Polska

Warszawę od Berlina dzieli około 570 km, a od Paryża 1000 km więcej, nie oznacza to jednak, że transport będzie droższy. Średnia cena w jednej z firm transportowych, oferujących przywóz auta na lawecie z Francji, wynosi 1 zł za kilometr. A jeśli zlecisz transport dwóch aut, koszt to średnio 1,80 zł za kilometr. Stawka zatem zbliżona do transportu auta na lawecie z Niemiec. Okazyjnie trafisz ofertę transportu z Francji za 900 zł, ale przywóz może być też dużo droższy, powyżej 2000 zł.

Transport auta Belgia- Polska

Warszawę od Brukseli dzieli ok 1300 km. Podobnie, jak w przypadku transportu z Francji, można znaleźć przewóz za 1 zł od kilometra. Średni koszt wynosi 1,19 zł. Maksymalne stawki za transport na trasie Belgia- Polska to ok 1600 zł, natomiast najniższe 900 zł.

Transport auta Holandia- Polska

Najtańsze oferty transportu auta na lawecie z Holandii oscylują w granicach 900 zł. Stawki wahają się od 1 zł do 1,50 zł za kilometr. Holandia jest czwartym najpopularniejszym krajem europejskim, z którego Polacy sprowadzają auta, stąd duży wybór i rozbieżności cenowe wśród firm transportowych.

Transport auta Włochy- Polska

Firmy transportowe w najlepszym przypadku życzą sobie za przywóz auta z Włoch 1000 zł. W zależności od rodzaju auta, jego gabarytów i kilometrów możesz zapłacić nawet ponad 2000 zł. Średnia stawka za kilometr na trasie Włochy – Polska to 1,40 zł.

Transport auta Szwajcaria- Polska

Pomimo że Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej, to sprowadzenie samochodu wcale nie jest trudniejsze. A przemawia za nią kilka faktów: Szwajcarzy mówią dobrze w kilku językach (angielski, niemiecki, francuski), rynek nie jest opanowany przez naszych handlarzy, kierowcy dbają o auta i można znaleźć prawdziwe perełki. Ile kosztuje transport na lawecie? Stawka za kilometr oscyluje w granicach 1,50 zł. Przy dłuższych kursach można otrzymać zniżki.

Transport auta Dania- Polska

Stawki za przewóz auta na lawecie z Danii do Polski to minimum 1000-1200 zł. Na giełdach ogłoszeń znajdziesz oferty transportu za niższe ceny. Porównywalne koszty są przy transporcie auta na lawecie z Austrii.

Transport auta Szwecja- Polska

Laweta ze Szwecji to najczęściej koszt 1 zł za kilometr. Spotkasz się oczywiście z tańszymi i droższymi ofertami. Minimum za transport auta ze Szwecji to kilkaset złotych.

Alternatywą dla wysyłania zapytań do wielu firm, jest wystawienie ogłoszenia na jednej z internetowych giełd, która specjalizuje się transporcie. Dzięki temu faktycznie masz szansę znaleźć najtańszą opcję przewozu auta na lawecie z zagranicy.

2020-07-29T19:38:25+02:0029 lipca 2020|
Go to Top