Przyczepy do przewozu koni

Strona głównaPrzyczepy do przewozu koni

Podane wymiary dotyczą wymiarów wewnętrznych przyczep.

Nr: 119 – Przyczepa dwuosiowa towarowa DMC 1500 kg ”KONNA 2”

Cena: 130 PLN (doba)

Kaucja: 1 000 PLN (doba)

Długość: 310 cm

Szerokość: 164 cm

Wys : 220 cm : ład: ok 1200 kg

Rezerwuj

Nr: 119 – Przyczepa dwuosiowa towarowa DMC 1500 kg ”KONNA 2”

Cena: 130 PLN (doba)

Kaucja: 1 000 PLN (doba)

Długość: 310 cm

Szerokość: 165 cm

Wys : 220 cm : ład: ok 1200 kg

Rezerwuj

Nr: 120 – Przyczepa dwuosiowa towarowa DMC 1100 kg ”KONNA 1”

Cena: 130 PLN (doba)

Kaucja: 1 000 PLN (doba)

Długość: 320 cm

Szerokość: 160 cm

Wys : 220 cm : ład: ok 1000 kg

Rezerwuj

Nr: 120 – Przyczepa dwuosiowa towarowa DMC 1100 kg ”KONNA 2”

Cena: 130 PLN (doba)

Kaucja: 1 000 PLN (doba)

Długość: 320 cm

Szerokość: 160 cm

Wys : 220 cm : ład: ok 1000 kg

Rezerwuj

Nr: 170 – Przyczepa dwuosiowa towarowa DMC 1100 kg ”KONNA 1,5”

Cena: 130 PLN (doba)

Kaucja: 1 000 PLN (doba)

Długość: 320 cm

Szerokość: 135 cm

Ładowność: : 800kg

Rezerwuj

Nr: 170 – Przyczepa dwuosiowa towarowa DMC 1100 kg ”KONNA 1 WĄSKA”

Cena: 130 PLN (doba)

Kaucja: 1 000 PLN (doba)

Długość: 320 cm

Szerokość: 135 cm

Ładowność: : 800 kg

Rezerwuj

Nr: 171 – Przyczepa dwuosiowa towarowa DMC 1100 kg ”KONNA SIODLARNIA”

Cena: 130 PLN (doba)

Kaucja: 1 000 PLN (doba)

Długość: 305 cm

Szerokość: 165 cm

Ładowność:/ Wys : : jeden/dwa konie

Rezerwuj

Wypożyczalnia przyczep dla koni

Należą do najbardziej empatycznych zwierząt, odczuwają ludzkie emocje i rozpoznają głos opiekunów. Jednym uchem słuchają poleceń, a drugim nadsłuchują dźwięków z otoczenia. Konie, bo oczywiście o nich mowa, to niesamowite zwierzęta, które należą do pierwszych udomowionych przez człowieka. Są wyczulone na wszelkiego rodzaju zmiany, dlatego transport konia powinien być maksymalnie komfortowy dla zwierzęcia. Chyba że ma być to pierwsza i ostatnia wyprawa Twoja i konia.

Konie można przewozić w przyczepie, określanej również koniowozem. Musi ona spełniać określone warunki, które zatwierdza Powiatowy Lekarz Weterynarii, wydając Świadectwo zatwierdzenia środka transportu. Nie musisz jednak od razu kupować przyczepy, jeśli chcesz przewieźć konia, możesz wynająć ją w naszej wypożyczalni. Rezerwując online, przez kliknięcie w ikonę przy konkretnej przyczepie.

Wypożyczając przyczepę ominiesz niemały wydatek, który wiąże się z zakupem. Poza tym sprawdzisz, jak koń reaguje na transport i czy jest sens inwestowania. W przypadku transportu zwierząt raz na jakiś (co kilka tygodni, miesięcy) tańszą opcją jest wypożyczenie. Taka sytuacja ma miejsce na przykład, gdy sprzedasz konia, chcesz dojechać na zawody bądź się przeprowadzasz. Poza możliwością wypożyczenia przyczepy warto zapoznać się z naszym artykułem „Jak wprowadzić konia do przyczepy – porady„, aby cała podróż przebiegła w bezpieczny sposób.

Gdzie wypożyczę przyczepę do przewozu konia w Warszawie?

Będąc na naszej stronie, jesteś pod właściwym adresem. Nasza wypożyczalnia oferuje nowoczesne, bezpieczne, posiadające niezbędne świadectwa do przewożenia koni przyczepy. Oferujemy wynajem już od doby w niskiej cenie.

Przyczepy na wynajem z oferty naszej wypożyczalni są w pełni przygotowane do transportu koni. W ofercie mamy przyczepy przeznaczone do przewozu jednego bądź dwóch koni. Są one:
• stworzone z myślą o najbardziej ‘opornych’ koniach,
• pokryte antypoślizgową, aluminiową podłogą,
• wyposażone w rozsuwane okna w skosach i okna z boku, co zapewnia właściwą cyrkulację powietrze wewnątrz,
• wyposażone w poduszki boczne i w zabezpieczenia elementów konstrukcyjnych, tak by zwierzę w trakcie transportu nie zrobiło sobie krzywdy,
• przyczepy na dwa konie posiadają przegrodę.

Wypożyczamy nowoczesne przyczepy do przewozu koni, od cenionych na rynku producentów, między innymi marki Cheval Liberte (Debon), słynne przyczepy z serii Gold. Stworzone z myślą o łatwym wprowadzeniu konia do przyczepy i zapewnieniu mu maksymalnego bezpieczeństwa podczas transportu.
Przyczepy na wynajem z naszej oferty mają oryginalny design i z pewnością każdy, kto będzie mijał Cię na drodze, będzie wiedział, że transportujesz konia. Co podnosi poziom bezpieczeństwa, bo być może ktoś zastanowi się przed uderzeniem w klakson, by nie wystraszyć zwierzęcia.

Jak nazywa się przyczepa do przewozu koni? Jest to potocznie bukmanka

Zazwyczaj każdy, kto decyduje się kupić konia, to wcześniej czy później pojawia się konieczność przetransportowania zwierzęcia. Dlatego warto przyzwyczajać konia do bukmanki. Tak właśnie nazywa się przyczepa do transportu koni.

Nazwa bukmanka pochodzi od firmy Böckmann. Od ponad ponad 60 lat produkują przyczepy dla koni. Można u nich zamówić spersonalizowaną przyczepę, włącznie z wyborem kolorystyki.

Czy na przyczepę dla konia trzeba mieć prawo jazdy?

Prawo jazdy kategorii B uprawnia do prowadzenia auta osobowego, którego masa nie przekracza 3,5 tony oraz przyczepy lekkiej, której masa nie przekracza 750 kg. Dlatego z prawem jazdy kategorii B nie można samodzielnie przewozić konia w przyczepie. Konieczne jest prawo jazdy B+E.

Poszerzenie umiejętności kierowcy o kategorię E stwarza szereg opcji transportu sporych załadunków i możliwości wykorzystania większych osobówek w pełni. Dopuszczalny ciężar przyczepy przy kategorii E to 3,5 tony, czyli tyle co osobówka. Ze względu na możliwości techniczne, DMC zestawu nie może przekraczać 6125 kg.

Kurs na kategorię E to wyłącznie praktyka, na którą składa się 15 godzin na placu manewrowym oraz na drodze. Nie ma szkolenia z teorii i co za tym idzie nie ma egzaminu teoretycznego.

Ile kosztuje nowa przyczepa do przewozu konia a ile wypożyczenie?

Cena przyczepy zależy od producenta, wyposażenia w standardzie oraz elementów zamówionych dodatkowo. Poza tym, wpływ na cenę ma również powierzchnia przyczepy, na jednego, dwa czy więcej koni. Ceny nowych przyczep do transportu koni zaczynają się od około 30 tys. zł. Jest to cena za przyczepę dla jednego konia. Warto jednak wziąć pod uwagę, że często konieczne jest dodatkowe wyposażenie, co podnosi cenę.

W naszej wypożyczalni już za niewielką kwotę możesz wypożyczyć przyczepkę i przewieźć bezpiecznie swojego konia w miejsce docelowe. Nie musisz inwestować kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Masz pytania? Zadzwoń, z chęcią podpowiemy, które przyczepy będą odpowiednie.

Go to Top