Kupiłem przyczepę – co jeszcze dokupić? Przegląd dodatków i akcesoriów do przyczep samochodowych

Strona głównaBlogKupiłem przyczepę – co jeszcze dokupić? Przegląd dodatków i akcesoriów do przyczep samochodowych

Kupiłem przyczepę – co jeszcze dokupić? Przegląd dodatków i akcesoriów do przyczep samochodowych

Przyczepy samochodowe zyskują na popularności, ponieważ coraz więcej kierowców ocenia, że taki dodatkowy bagażnik to dla nich idealne rozwiązanie. Przekonują się o tym szczególnie te osoby, które uwielbiają wycieczki, przeprowadzają remont bądź budowę domu. Jest jeszcze wiele innych sytuacji, podczas których takie przyczepki okazują się przydatne. Natomiast sam zakup przyczepki samochodowej nie wystarczy. Musimy przecież dostosować się do polskiego prawa, aby móc z nich legalnie korzystać. Jak to dokładnie wygląda i jakie akcesoria warto posiadać do takich przyczep? Przekonajmy się tego krok po kroku.

Polskie prawo a przyczepki samochodowe

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju, przepisami ruchu drogowego, kierowcy z Kat. B są upoważnieni do holowania przyczep, jeśli dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów (samochodu i przyczepy) nie przekracza 3.5 tony. Prawo jazdy kategorii B+E pozwala na korzystanie z przyczep ciężkich, gdzie zespół pojazdów może wtedy wynieść nawet do ponad 6 ton.

Do ciągnięcia każdej przyczepy samochodowej potrzebny jest nam sprawny hak. Jeśli samochód nie jest w niego wyposażony, to należy zadbać o jego zakup i poprawne zamontowanie. Najlepiej, aby odbyło się to w serwisie, ponieważ później musi tak zamontowany hak przejść przegląd w stacji diagnostycznej i być zatwierdzony przez wydział komunikacji w dowodzie rejestracyjnym.

Jeśli decydujemy się na przyczepy samochodowe poniżej 750 kg firmy RADWAN, to nie muszą one przechodzić przeglądów technicznych. Obowiązek taki powstaje dopiero wtedy, gdy wybieramy przyczepy cięższe, w których to badania należy przeprowadzać przed zakończeniem 3 lat, a później przed zakończeniem 5 lat. Następnie badania w takich ciężkich przyczepkach należy przeprowadzać co roku.

Najlepsze akcesoria do przyczep samochodowych

Bezpieczne korzystanie z przyczepki samochodowej jest możliwe, jeśli do lusterek stosujemy dodatkowe nakładki. Dodatkowe możliwe zapewniają bezprzewodowe kamery cofania, których montaż okazuje się bardzo prosty. Pomocne w transporcie mogą okazać się jeszcze pasy transportowe i uchwyty podłogowe. Dzięki nim udaje się nam właściwie zabezpieczyć wszelkie bagaże, maszyny, urządzenia i materiały, które przewozimy w takiej przyczepce.

Przykładowy pas transportowy ”SZELKOWY” do zamocowania wszelkiego rodzaju pojazdów na lawecie przyczepie o wytrzymałości 5000 kg.

Oferujemy akcesoria do przyczep na specjalne okazje, takie jak:

i wiele innych

Czasami użytkowanie przyczepy wymaga również przeprowadzenia wymiany błotnika, felgi bądź nowego zestawu oświetlenia.

Wniosek: Jeśli zakupiliśmy przyczepę samochodową, to starajmy się zadbać o jej stan techniczny, dzięki czemu za każdym razem okaże się bezpieczna na drodze. Zaopatrujmy się przy tym w odpowiednie akcesoria, które ułatwią nam jej użytkowanie i przewóz towarów.

2018-05-09T06:49:50+02:0029 marca 2018|
Go to Top