Zalety platform- w jakich branżach się sprawdzają?

Strona głównaBlogZalety platform- w jakich branżach się sprawdzają?

Zalety platform- w jakich branżach się sprawdzają?

Platformy już dawno zostały docenione przez branżę holowniczą, dziś coraz częściej po przyczepy platformy sięgają inne branże! Są solidne, wygodne w załadunku i co istotne ekonomiczne z punktu widzenia zakupu. Dostępne są w różnych rozmiarach, dłuższe, krótsze, do przewozu lżejszych i cięższych towarów, maszyn i innych załadunków. Platformy to uniwersalne przyczepy, które są świetną opcją dla firmy, jak i dla użytkowników indywidualnych.
Jakie zalety mają platformy? Co można na nich przewozić? I w jakich branżach dobrze się sprawdzają?

Platforma- solidna i wytrzymała w transporcie

Ten rodzaj przyczepy cechuje prosta budowa: rama plus platforma. Może być wyposażona w najazdy, np. platforma do przewozu motocykla. Poza tym w plandekę, co zwiększa jej użyteczność, zarówno w przypadku użytkownika indywidualnego, jak i firmy.

Podłogę platformy może stanowić antypoślizgowa sklejka (wodoodporna) bądź też jest wykonana z blachy otworowanej. Rama wykonana jest z wytrzymałych materiałów, co tworzy solidną konstrukcję.

Dostępne są platformy jedno, dwu i trzyosiowe, platformy-lawety, przeznaczone do transportu maszyn budowlanych, quadów, motocykli, agregatów.

Zalety platform

  • Łatwy załadunek- zazwyczaj są niższe niż inne rodzaje przyczep, co ułatwia załadunek. Kolejna kwestia to możliwość załadunku z każdej strony, podobnie rozładunku.
  • Dostęp do załadunku od każdej strony.
  • Możliwość przewozu załadunków o nieregularnym kształcie.
  • Dobrze sprawdzają się w transporcie ciężkich i dużych załadunków.
  • Może być wyposażona w najazdy, co zapewnia łatwy załadunek maszyn budowlanych, motocykli i quadów.
  • Łatwe mocowanie załadunku, dzięki czemu platformy są bezpieczne dla różnych rodzajów załadunku.

Ile kosztuje platforma?

Lekkie platformy jednoosiowe, z pełną podłogą, to koszt około 6 tys. zł. Cena przyczepy zależy od jej gabarytów, im większa, tym droższa.

Różnicę w cenie robi również plandeka, jest to około 1500-2000 zł różnicy. Przyczepa platforma z plandeką to przykładowo koszt 9500 zł, a bez 7900 zł.

Przyczepa może być również wyposażona w burty, najazdy oraz prowadnice. Na cenę wpływ ma szereg czynników, natomiast platformy należą do atrakcyjnych pod względem ceny rodzajów przyczep.

W jakich branżach sprawdzają się platformy?

Platformy cechuje uniwersalność i ‘elastyczność’, dlatego coraz więcej branż docenia ten rodzaj przyczep. Świetnie sprawdzają się w branży budowlanej i rolniczej, szczególnie przyczepy platformy do transportu maszyn budowlanych. Są łatwe w załadunku i rozładunku, zapewniając bezpieczeństwo podczas transportu.

Platformy mogą być wyposażone w plandekę, dlatego są dobrym rozwiązaniem w firmach oferujących przeprowadzki i transport mebli. Będąc przy meblach, to platformy są od dawna wykorzystywane do transportu desek oraz różnych pochodnych drewna.

Świetnie sprawdzają się w handlu (platformy z plandeką). Są pojemne, tanie i praktyczne dla osób, które zajmują się handlem. Natomiast na platformach bez plandeki można przewozić rzeczy o nieregularnych kształtach, co z pewnością jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych biznesów. Jedna platforma, a różne możliwości jej wykorzystania.

Platformy do użytku prywatnego

Przyczepy platformy są też polecane do użytku prywatnego, zwłaszcza że znajdziesz mnóstwo przyczep dedykowanych konkretnym pojazdom. Są to platformy pod motocykle, quady, ale też pod łodzie (małe do łowienia ryb i większe jednostki). Dedykowane platformy są dobrą opcją, jeśli często podróżujesz z innym pojazdem na przyczepie.

Do częstego transportu, lecz różnych załadunków, polecane są lekkie jednoosiowe platformy. Na tego typu przyczepce przewieziesz zarówno jakiś mebel, jak i kosiarkę na działkę bądź też sprzęt AGD.
Duży wybór platform to pewność, że znajdziesz model, który będzie odpowiadał potrzebom firmy bądź indywidualnym.

2023-12-10T13:53:26+01:0012 grudnia 2023|
Go to Top