Jaką przyczepę samochodową wybrać? Rodzaje i Polski producent.

Strona głównaBlogJaką przyczepę samochodową wybrać? Rodzaje i Polski producent.

Jaką przyczepę samochodową wybrać? Rodzaje i Polski producent.

Budowa domu, remont, wakacje i wiele innych chwil, podczas których to przydaje się nam większy bagażnik. Jak można się przed tym uratować? Okazuje się, że bardzo przydatna w takich chwilach okazuje się dla nas przyczepka samochodowa. Warto więc zastanowić się nad dostępnymi rodzajami, ceną i przepisami, do których należy się dostosować, aby móc z takiej przyczepki korzystać. Sam zakup przyczepki samochodowej zajmuje nam najmniej czasu. Natomiast musimy liczyć się z tym, że później jako właściciele zobowiązujemy się ją ubezpieczyć i zarejestrować w wydziale komunikacji.

Jeśli więc mielibyśmy korzystać z takiej przyczepki bardzo rzadko, to warto dokładnie ustalić czy jej zakup okaże się najlepszym rozwiązaniem. Zawsze przecież możesz pomyśleć o wynajmie przyczepy, który oferuje nasza firma. Koszt wynajęcia przyczepki samochodowej wynosi już 25 zł za jeden dzień.

Jeśli jednak decydujemy się na zakup przyczepki, musimy pamiętać jeszcze o przeglądach, serwisach i jej właściwym przechowywaniu. Jakie są dostępne rodzaj przyczepek samochodowy i jak zakupić tą najlepszą?

Rodzaje przyczep samochodowych

Najpopularniejsze okazują się przyczepy jednoosiowe, które w bardzo prosty sposób podpina się do większości samochodów osobowych. Pozwalają na przewożenie bagaży, materiałów budowlanych, zakupów, motocykli, quadów czy koni. Możliwe jest ich użytkowanie w przypadku posiadania prawa jazdy Kat. B. Dodatkowo należy spełnić warunek, aby zespół pojazdów – przyczepa i samochód – nie przekraczały dopuszczalnej masy całkowitej 3500 kg.

Drugie miejsce zajmują przyczepy wieloosiowe, pozwalające na przewiezienie ciężkich ładunków. Wyposażone są w specjalne hamulce najazdowe.

Ceny zakupu najlepszych przyczep samochodowych firmy RYDWAN:

  • dwuosiowe lekkie już od 4450 zł netto
  • jednoosiowe lekkie już od 2073 zł netto
  • jednoosiowe hamowane już od 3780 zł netto
  • dwuosiowe hamowane już od 6178 zł netto

Którą przyczepę samochodową wybrać?

Moglibyśmy uważać, że najlepiej będzie zakupić przyczepkę używaną. Natomiast najczęściej takie przyczepki są zniszczone, posiadają powyginane elementy, popękane spawy i inne ślady przeciążenia. W ofercie przyczep używanych mogą się pojawić przyczepy powypadkowe, a ich użytkowanie może już okazać się bardzo niebezpieczne.

To tylko nas uczy, aby zdecydować się na nową przyczepę samochodową, na którą dodatkowo otrzymujemy gwarancję. Mamy wtedy całkowitą pewność, że nie kupujemy kota w worku. Dodatkowo mamy sposobność wyboru przyczepy, która jest dostosowana do naszego samochodu osobowego bądź ciężarowego, z którego korzystamy.

Za firmą Rydwan przemawia jakość, a poświadcza o tym wysoka jakość ramy przyczepy, którą wykonuje się z profili zamkniętych cynkowanych ogniowo. Natomiast na samej podłodze przyczepki montuje się sklejkę antypoślizgową wodoodporną. Wszystkie burty przyczep wykonuje się z zastosowanie najlepszej blachy aluminiowo-cynkowej. Poniżej możesz zobaczyć video prezentujące jak wykonywane są ramy przyczep marki Rydwan, które oferujemy w sprzedaży:


Dzięki temu są dostępne nowoczesne przyczepo-lawety, takie jak: lawety jednoosiowe, przyczepo-lawety pod koparki, przyczepy pod motocykle quady i kosiarki, przyczepy pod agregaty, przyczepy reklamowe.

Podsumowanie: Dowiedzieliśmy się, co warto wiedzieć i o co zadbać, jeśli chcemy zakupić przyczepę samochodową. Jeśli jednak jeszcze nie wiemy, na jaką przyczepę samochodową możemy sobie pozwolić, to skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. W przeciągu kilku godzin otrzymasz cenne wyjaśnienia i najlepsze propozycje przyczep samochodowych dla Ciebie.

2018-03-23T13:14:10+01:0023 marca 2018|
Go to Top