Top9 najbardziej przydatnych akcesoriów do przyczep

Strona głównaBlogTop9 najbardziej przydatnych akcesoriów do przyczep

Top9 najbardziej przydatnych akcesoriów do przyczep

Poniżej prezentujemy 9 najbardziej przydatnych akcesoriów do przyczep, zwiększających bezpieczeństwo na drodze i nie tylko

Nigdy nie wiesz, kiedy będą potrzebne, dlatego warto w nie zainwestować, jeśli przyczepa stoi już w garażu i czeka. Akcesoria do przyczep przydają się nie tylko w zaskakujących sytuacjach, ale zwiększają bezpieczeństwo na drodze, dodają pewności przy pierwszych trasach z przyczepą i pozwalają kontrolować sytuację, a także szybciej wyczuć przyczepę.

Akcesoriów do przyczep jest całe mnóstwo, ale o tych zwieszających bezpieczeństwo warto pomyśleć w pierwszej kolejności. Artykuł powstał dzięki współpracy z sklepem czesci-przyczepki.pl, który oferuje ponad 1000 różnych akcesoriów do przyczep i 4% rabat jeżeli rejestracji dokonasz teraz!

Rabat na części do przyczep

Dodatkowe lusterko do samochodu

Dodatkowe lusterko do samochodu przyda się szczególnie młodym kierowcom, którzy nie mają jeszcze wyczucia w prowadzeniu auta z przyczepą. W sklepach znajdziesz szeroki wybór dodatkowych lusterek do samochodów. Montaż jest bardzo prosty. Należy je ustawić tak, by widoczny był cały bok przyczepy. A zdecydowanie łatwiej prowadzi się z dodatkowym lusterkiem, bo dzięki niemu widzisz, jak przyczepa reaguje na różne manewry. Ułatwia ono też cofanie i parkowanie.

Lampy do przyczep samochodowych

Kolejny ważny element przyczepy to światła. Mają one znaczenie szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko robi się ciemno, często są mgły, pada deszcz i śnieg, a widoczność mocno spada. Każda przyczepka musi być wyposażona w sprawne światła:

  • hamowania,
  • kierunkowskazy,
  • awaryjne,
  • pozycyjne tylne,
  • przeciwmgielne tylne,
  • oświetlające tablicę rejestracyjną,
  • odblask przedni,
  • odblaski tylne trójkątne i boczne.

Sprawne oświetlenie ma znaczenie nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa, ale również nie narazisz się na mandat. W sklepach znajdziesz szeroki wybór lamp do samochodów i odblasków.

Kliny do blokowania kół

Wydatek rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a ma duży wpływ na bezpieczeństwo w trakcie, gdy przyczepa jest rozładowywana. W ofercie sklepów między innymi składane kliny, które nie zajmują dużo miejsca, co jest ich kolejną zaletą, a przydają się w różnych sytuacjach, również gdy przyczepa stoi nieużywana.

Koło manewrowe

To kolejny bardzo przydatny gadżet do przyczep, który przekłada się na bezpieczne użytkowanie przyczepy. Nie wspominając, że ułatwia życie człowiekowi. Z łatwością manewrujesz przyczepą na placu, kosztuje Cię to mniej wysiłku. Koło podporowe ułatwia również podpinanie przyczepy i ściąganie jej z haka. W sklepach znajdziesz szeroki wybór kół manewrowych, również dla małych przyczep. Ceny nowych zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Koło manewrowe przyda się, gdy często używasz przyczepy, bardzo szybko docenisz jego zalety.

Nasadka na hak do przyczepy

Oprócz atrakcyjnego wyglądu, bo dostępne są w różnych kolorach i formach, nasadka zasłania hak, przedłużając jego żywotność. Nasadka chroni hak przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki niej nie składają się na nim zabrudzenia, kurz i przede wszystkim nie dopada go rdza. Nasadki wykonane są z plastiku, gumy bądź materiału. Mogą być w formie pokrowca, niektóre w oryginalnych kształtach.

Blokada antykradzieżowa

Zawsze gdy pozostawiasz przyczepkę bez opieki zastanawiasz, czy jak wrócisz to będzie jeszcze podpięta do auta? Zainwestuj w blokadę.

sklep z częściami zabezpieczenia przed kradzieżą do przyczepki samochodowej
Zabezpieczenia przed kradzieżą do przyczepki samochodowej

Wybór blokad do przyczep jest bardzo duży. W sklepach znajdziesz wiele rozwiązań, dzięki którym nie musisz się martwić. Do wyboru zabezpieczenia przyczepy podpiętej do auta- nie ma wtedy możliwości zdjęcia jej z haka. Kolejny rodzaj to zabezpieczenia, które uniemożliwiają podpięcie stojącej przyczepy do haka. Rozwiązań jest wiele, a koszt prostych zabezpieczeń to około kilkudziesięciu złotych.

Plandeka

Producenci oferują szeroki wybór plandek do mniejszych i większych przyczep. Wśród nich plandeki płaskie i wysokie, ze stelażem i bez niego, grubsze i cieńsze. Wybór jest bardzo duży, a plandeka jest bardzo przydatna, szczególnie przy transporcie materiałów i różnych rzeczy, gdy pada deszcz, śnieg czy wieje mocny wiatr. Poza tym nie musisz się martwić, że coś spadnie z przyczepy i spowoduje realne zagrożenie na drodze. Koszt plandeki od kilkudziesięciu złotych.

Zestaw narzędzi

To gadżet, który może uratować Cię w wielu sytuacjach. Przyczepy jak wszystkie inne pojazdy, od czasu do czasu się psują. I wtedy przydaje się zestaw narzędzi do przyczep. Zanim ruszysz z nią drogę, warto taki zestaw skompletować. W sklepach znajdziesz gotowe zestawy narzędzi do przyczep, ale też można stworzyć samodzielnie taki zestaw, mając w nim wyłącznie to, co przyda się w awaryjnej sytuacji.

Hamulec najazdowy do przyczepki

Część przyczep nowych jak i tych, które są na rynku wtórnym, posiada hamulec najazdowy. Zwiększa on bezpieczeństwo na drodze. Jeśli kupiłeś przyczepkę bez hamulca najazdowego, warto o nim pomyśleć, również przy przyczepkach lekkich. Niestety nie jest to mały wydatek. Koszt około kilkuset złotych, w sklepie czesci-przyczepki.pl znajdziesz duży wybór hamulcy w najlepszych cenach na rynku:

hamulce najazdowe
Hamulce najazdowe w sklepie internetowym

Powyższe akcesoria do przyczep wpływają na bezpieczeństwo na drodze, ułatwiają stawienie pierwszych kroków z przyczepą i część z nich to koszt kilkudziesięciu złotych. A zyskujesz spokój ducha i większą pewność siebie na drodze.

2020-04-17T21:21:13+02:0017 kwietnia 2020|
Go to Top